Susisiekimo ministras Rokas Masiulis skatina rengti projektus rajono keliams tvarkyti

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis skatina rengti projektus rajono keliams tvarkyti, Яна Фельтіна

Telšiuose lankėsi LR susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Su ministru susitiko meras Petras Kuizinas, mero pavaduotojas Kęstutis Gusarovas, administracijos direktorius Saulius Urbonas, pavaduotojas Kęstutis Anglickas, VšĮ „Telšių regiono keliai“ direktorius Romualdas Kačerauskas.

Apsilankymo metu diskutuota apie vietinės ir regioninės reikšmės kelių rekonstrukciją, nebaigtų asfaltuoti kelių programos „Zebra“ projektus, aptartos galimybės plėsti pėsčiųjų ir dviračių takus bei tvarkyti sodų bendrijų kelius. R. Masiulis rekomendavo skirti didesnę Savivaldybės biudžeto dalį keliams tvarkyti, pasiūlė aktyviai rengti projektus ir juos iš anksto pateikti LR Susisiekimo ministerijai finansavimui gauti.

Ministras domėjosi, kurie rajono keliai ir gatvės gyventojams kelia daugiausiai nepatogumų. Apžiūrėtos planuojamos rekonstruoti Pramonės, Respublikos, Plungės ir kt. gatvės. Rajono meras P. Kuizinas išskyrė Pramonės gatvę, kurioje eismas intensyvus, o gatvės būklė prasta, todėl remontas reikalingas kuo greičiau. Taip pat ministras informuotas apie Vainočių kaime (Upynos sen.) esančią Geležinkelio gatvę. Dėl pravažiuojančių traukinių keliamo triukšmo ir susidariusių duobių gyventojai susiduria su nepatogumais. R. Masiulis pristatė Susisiekimo ministerijos viziją keliams finansuoti, pateikė metodiką ir akcentavo, jog siekiama kuo didesnio sąžiningumo ir objektyvumo kiekvienos savivaldybės atžvilgiu.

Svečias teiravosi, ar Savivaldybė jau yra parengusi Miesto judumo planą. Jis informuotas, kad dokumentai ruošiami. K. Anglickas akcentavo, kad projektai paruošiami iš anksto, tačiau, kol gaunamas finansavimas, neretai išauga paslaugų ir prekių kaina. Ministras kalbėjo, kad vis tik svarbiau yra turėti parengus projektą, gauti bent jau dalį finansavimo negu jo apskritai negauti. 

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis skatina rengti projektus rajono keliams tvarkyti, nuotrauka-1

Vizito metu R. Masiulis lankėsi Dūseikiuose. Čia, įgyvendinus projektą „Antrojo kelio statyba ruože Telšiai – Dūseikiai“, panaikinta Dūseikių kaimo perėja per geležinkelį, kuri apsunkino gyventojų susisiekimą ir kelia grėsmę gyventojų saugumui. Ministras pažadėjo išsiaiškinti situaciją ir padėti išspręsti gyventojams kilusius nepatogumus.

Kitos šio skyriaus naujienos. 

SusisiekimoministrasRokasMasiulisskatinarengtiprojektusrajonokeliamstvarkyti
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,831