Saulius Urbonas – apie telšių rajone planuojamus projektus

Saulius Urbonas – apie telšių rajone planuojamus projektus, Яна Фельтіна

Telšių rajono savivaldybės administracija su latviais pateikė paraiškas gauti finansavimą penkiems projektams. Su jais supažindina  Administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Tęsiami pėsčiųjų ir dviračių takai aplink ežerą

„Administracija gauna finansavimą įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką nuo Žemaičių muziejaus „Alka“ iki Žemaitijos kaimo ekspozicijos“, – žinią praneša Saulius Urbonas.

Finansavimas takui skiriamas pagal LR Susisiekimo ministerijos priemonę „Pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra“.

Pratęsus takus, prireiks juos apšviesti ir įrengti prieplauką. Finansavimą tam tikimasi gauti iš kito projekto – „Žalieji keliai: koridoriai, jungiantys žmones ir vietoves su gamta“. Šį projektą Telšių rajono savivaldybės administracija parengė kartu su Latvijos Grobinos savivaldybe.

„Vienas iš mūsų tikslų – įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus aplink visą Masčio ežerą. Tam reikalingos didžiulės lėšos, tad ieškome finansavimo, teikiame projektus ir pamažu, dalimis, šį tikslą pasieksime“, – teigia Administracijos direktorius.

Įgyvendinant abu minėtus projektus, bus sutvarkyta aplinka, turistai ir vietos gyventojai dviračiu ar pėstute patogiau pasieks Žemaitijos kaimo ekspoziciją, sutvarkyta pakrantės dalis suteiks naujų galimybių verslininkams.

Projektas neįgaliesiems

Telšių rajono savivaldybė kiekvienais metais remia įvairių bendruomenių užimtumą.

Siekiant kuo labiau integruoti į visuomenę ir kurčiuosius bei akluosius, kartu su latviais parengtas projektas „Dialogas tyloje ir tamsoje – naujas būdas atrasti kitokį pasaulį“. Skyrus finansavimą šiam projektui, aklųjų ir kurčiųjų bendruomenės kartu su profesionalais parengtų spektaklį.

„Už šio projekto slypi ne tik rezultatas, t.y. spektaklis, bet kas bus daroma iki jį sukuriant ir jau sukūrus. Neįgalūs asmenys dažnai nesijaučia pilnaverčiais, be kita ko, jiems trūksta užimtumo ir galimybių išreikšti save. Tad repeticijos ir pasirodymai ne tik suteiks galimybę išeiti iš namų, pabendrauti, susidraugauti, bet ir patvirtins, jog neįgalieji yra lygūs su sveikaisiais“, – sako Saulius Urbonas.

Šį projektą Telšių rajono savivaldybės administracija įgyvendintų kartu su Telšių Žemaitės dramos teatru ir Latvių neregių asociacija.

Varniuose steigtų dienos centrą

Daugelį metų ieškota galimybių išsaugoti Varniuose esantį vyskupo Motiejaus Valančiaus namą. Svarstyta jame vykdyti įvairią veiklą, tačiau pastato pritaikymui vienai ar kitai veiklai nebuvo tinkamo finansavimo šaltinio.

Ne mažiau svarstyta ir dėl poreikio didžiausioje rajono seniūnijoje – Varniuose įsteigti dienos centrą.

Tokia galimybė atsirado Telšių rajono savivaldybės administracijai bendradarbiaujant su Latvijos Rugos savivaldybe. Abi savivaldybės parengė projektą „Socialinės įtraukties didinimas plečiant socialinių paslaugų prieinamumą ir organizuojant tarptautinį bendradarbiavimą dėl pagalbos socialiai pažeidžiamoms grupėms“.

Jei pavyktų gauti finansavimą, Motiejaus Valančiaus namas būtų sutvarkytas ir pritaikytas dienos centro veiklai.

„Simboliška, jog dienos centro pagalba vaikams, vyresnio amžiaus ir neįgaliems asmenims būtų teikiama žmogaus, gyvenusio dėl kitų gerovės, name. Belieka laukti žinios, ar gausime finansavimą atgaivinti istorinį pastatą“, – teigia Administracijos direktorius.

Telšių rajono savivaldybės administracija taip pat pateikė paraišką gauti finansavimą buvusio karinio miestelio užterštos teritorijos išvalymui.

Penktoji pateikta paraiška – dėl sistemos tarp mažiausiai 10 įstaigų kūrimo. Internetinė sistema patobulins viešųjų paslaugų efektyvumą institucijoms, dirbančioms socialiniame sektoriuje ir susijusiomis su švietimu, medicina bei kitomis sritimis.

Kitos šio skyriaus naujienos. 

SauliusUrbonas–apietelšiųrajoneplanuojamusprojektus
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,831