Bendruomenių veiklai bus paskirstyta per 35 tūkstančius eurų

Bendruomenių veiklai bus paskirstyta per 35 tūkstančius eurų, Яна Фельтіна

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savivaldybėms paskirstė lėšas Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonei „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

Telšių rajono savivaldybė bendruomeninės veiklos stiprinimui Telšių rajone gauna 35 tūkst. 616 eurų.

2017 m. birželio 29 d. sprendimu Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Telšių rajonosavivaldybėje aprašą. Jame numatyta skirtų lėšų paskirstymo ir panaudojimo tvarka.

Lėšas skirstys seniūnijoms

„35 tūkst. 616 eurųmano įsakymu bus paskirstyti seniūnijoms, atsižvelgiant į seniūnijose gyvenančių asmenų skaičių. Apie sprendimą dėl konkrečioje teritorijoje, kurios gyventojų bendruomeninei veiklai stiprinti skiriamas finansavimas, savivaldybės administracija raštu ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo skirti lėšas priėmimo dienos informuos seniūnijas“, – teigia Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Pagal aprašą turi būti priimamas sprendimas dėl seniūnijos teritorijoje prioritetinių vykdytinų ir finansuotinų veiklų. Šį sprendimą priima išplėstinė seniūnaičių sueiga iš kiekvienos Telšių rajono seniūnijos seniūnaičio.

Ši sueiga taip pat vertins paraiškas, priims sprendimą, kuri ar kurios bendruomeninė organizacija, religinė bendruomenė ir bendrija, nevyriausybinė organizacija vykdys projektą.

Tinkamos finansuoti veiklos

Tinkamomis finansuoti laikomos išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimu patvirtintos veiklos, tenkinančios viešuosius gyvenamųjų vietovių bendruomenių poreikius: socialinė veikla, skirta socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir (ar) grupėms; vaikų ir jaunimo užimtumas; kultūrinė ir švietėjiška, sporto ir sveikatinimo veiklos; bendruomeninė veikla ir kita vietos bendruomenės sutelktumą ir gyvenimo kokybę gerinanti veikla; bendruomenės akcijos ir iniciatyvos, skirtos viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti.

„Kviečiu seniūnijų bendruomenes jau dabar pasvarstyti, kokius darbus būtų galima suplanuoti iš finansavimo, kuris bus skirtas. Telšių rajono savivaldybei skiriamą sumą paskirsčius seniūnijoms, nebus ženkli parama, tačiau viliamės, jog bent iš dalies patenkins vieną ar kitą poreikį“, – sako Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

kitos naujienos.

Bendruomeniųveiklaibuspaskirstytaper35tūkstančiuseurų
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,831