Pasirašytas bendradarbiavimo ketinimų protokolas su gruzijos mestijos savivaldybe

Liepos 15 d. Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas pasirašė ketinimų protokolą su Mestijos savivaldybės meru Kapiton‘u Zhorzholiani‘u. Pagrindiniai numatomo bendradarbiavimo tikslai – įvairių programų, skirtų abiejų savivaldybių socialiniam-ekonominiam naudingumui didinti, planavimas ir vystymas, švietimo, sporto ir turizmo veiklų rėmimas, dalijimasis patirtimi.Ketinimų protokolo pasirašymo ceremonijoje kartu su Telšių rajono savivaldybės delegacijos nariais dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Seimo narys, Tarpparlamentinių ryšių su Gruzija grupės pirmininkas Žygimantas Povilionis.

Pasirašytas bendradarbiavimo ketinimų protokolas su gruzijos mestijos savivaldybe, nuotrauka-1

„Bendradarbiavimas su Gruzija – viena svarbesnių Lietuvos užsienio politikos krypčių. Jau seniai mūsų valstybes sieja draugiški ryšiai, dabar juos įtvirtinsime ir savivaldybių lygiu, pasirašydami bendradarbiavimo ketinimų protokolą su Mestija. Esu tikras, kad bendradarbiavimas bus naudingas abiem pusėms“, – sakė meras P. Kuizinas.Gruzijos strateginis tikslas – Europos Sąjunga (ES). Todėl ši valstybė nori pasisemti daugiau patirties bendraujant su įvairiomis ES šalimis ir miestais, plėtojant demokratinius santykius, kuriant ir įgyvendinant bendrus projektus. „Svarbu ir tai, kad 2014–2020 m. ES investicijų laikotarpiu atsiranda nauja Rytų partnerystės programa, kuria galėtų sėkmingai pasinaudoti abi savivaldybės“, – teigia meras P. Kuizinas.

Pasirašius ketinimų protokolą ir bendradarbiavimo sutartį patvirtinus abiejų savivaldybių tarybose, šis protokolas bus pakeistas bendradarbiavimo sutartimi. Pasak administracijos direktoriaus S. Urbono, pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Mestijos savivaldybe, planuojama koncentruotis į ekonominių ir socialinių ryšių (ypač verslo) plėtrą, patirties ir informacijos mainus valdymo ir savivaldos srityse, bendrų projektų rengimą, gerų bendradarbiavimo sąlygų kūrimą švietimo, socialinės, aplinkosaugos, kultūros, sporto ir turizmo srityse.Bendradarbiavimo ryšiai su Gruzijos Mestijos savivaldybe pradėti plėtoti tarpininkaujant Gruzijos technikos universiteto garbės daktarui, prof. Vidui Kavaliauskui. Nuo 2012 m. prof. V. Kavaliauskas vadovauja Gruzijos technikos universitete įsikūrusiam Lietuvių kalbos ir kultūros centrui. Toks centras – pirmas Lietuvos ir Gruzijos bei visų Kaukazo šalių istorijoje. Jame mokosi keliasdešimt studentų iš šešių Tbilisio aukštųjų mokyklų. Be prof. V. Kavaliausko, studentams dėsto ir iš Lietuvos trumpam atvykstantys lektoriai. Jie skaito paskaitas Lietuvos istorijos, geografijos, turizmo, taip pat lietuvių literatūros, filosofijos temomis. Pagrindinė centro misija – edukacinė, tačiau atliekama ir Lietuvos kultūros sklaida. Organizuojama daugybė renginių, per kuriuos reprezentuojama mūsų šalis, jos kultūra.Prof. Vidas Kavaliauskas neatsitiktinai Žemaitijos sostinei pasiūlė bendradarbiauti su Mestijos savivaldybe. Mestija yra vieno gražiausio Gruzijos regiono – Svanetijos – sostinė. Svanai, kaip ir žemaičiai, lėti, užsispyrę, turintys aiškią, neginčijamą savo nuomonę. Kalba svanų kalba. Rusijos Imperijoje ir ankstyvuoju sovietiniu laikotarpiu svanai buvo laikomi atskira tauta. Jie yra krikščionys ortodoksai, bet yra išlaikę ir kai kuriuos pagonybės papročius.

Svanų kultūra išlaikė daug nuostabių dainų ir šokius ratu.Kiek atokiau nuo Mestijos įsikūręs žymusis Ušgulio kaimas, kuris laikomas aukščiausiai esančia gyvenviete Europoje. Ušgulis yra atokioje kalnų vietovėje, apie 2200 m aukštyje virš jūros lygio ir yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą.

kitos naujienos.

Pasirašytasbendradarbiavimoketinimųprotokolassugruzijosmestijossavivaldybe
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,823