Tete a tete

Tete a tete, nuotrauka-1

Paroda „Tete a tete“ subūrė mus, 5 menininkus iš jauniausios Šiaulių dailininkų kartos, į bendrą projektą. Tai trumpas pokalbis, pasimatymas su įvairių miestų žiūrovu. Kiekvienas autorius pristato naujausius savo kūrinius (2015-2017m.), padiktuotus naujų įvykių, idėjų, išgyvenimų. Tai kas aktualu, vyksta aplink mus, jaudina ir inspiruoja kurti.

Parodos-projekto sumanytojas, kuratorius – Benas Alejūnas (tapyba). „Esame 5 jauni dailininkai, apsigynę magistro studijas Šiaulių Universiteto menų fakultete. Visi priklausome Lietuvos dailininkų sąjungai (LDS). Susiburti drauge paskatino mintis, jog parodas rengti kartu yra ne tik savotiškas pasitikrinimas su kolegomis, bet ir tam tikra bendravimo forma. Ne tik nuotykis, bet ir tam tikras iššūkis.“

Vienoje parodoje, lyg prisimenant studijų laikus, siekiant galutinai neišsiskirstyti, o dar pabūti kartu, pasidalinti naujausiais savo darbais, pasikalbėti.. Parodos pavadinimas: Tête-à-tête , galva į galvą, t.y. vienu du, akis į akį, tarp 4 akių. Tai pokalbis tarpusavyje ir su žiūrovais. Savaime suprantama mintys ir idėjos skirtingos, kaip ir mes patys:

Benas Alejūnas (tapytojas) – „Kūryboje visada buvo svarbiausias Žmogus. Tai išlieka, tik laikui bėgant nuo asmeninių personažų vaizdavimo pradedu žvelgti plačiau. Lietuvos istorija ir dabartis, nūdienos aktualijos. Viskas keistai ir ritmiškai kartojasi ir tai kas buvo prieš šimtmeti, ir tai kas vyksta dabar. Pabėgėliai, emigracija, nesaugi kaimynystė.. Visą tai yra ir reikia apie tai kalbėti“.

Egidijus Godliauskas (tapytojas) – „Parodoje eksponuojami naujausi mano darbai. Jie inspiruoti naujų pažinčių, susitikimų, vietų, erdvių, parodų ir viso to kas mane įkvepia. Vieni darbai nutapyti prieš įvykius, kurie jau įvyko, kiti jau po jų, tačiau prieš naujus įvykius, kurie dar tik bus. Niekada nežinau, kas manęs laukia, tačiau turiu nuojautas, kurias fiksuoju drobėse. Visa tai mane įkvepia ir inspiruoja sukurti kažką naujo ir netikėto“.

Simona Bagdonaitė-Gubinienė (grafikė) – „Kūryboje dėmesį skiriu žmogaus egzistencijai, linksmiems ir liūdniems nutikimams, vaidybai, melui ar nuoširdumui. Idėjos iš aplinkoje pastebėtų ir išanalizuotų nutikimų, įvairių gyvenimiškų situacijų. Grafikos veikėjai atskleidžia šių dienų egzistencines ydas: susvetimėjimą, vertybių nykimą, egocentriškumą. Tai santykis su kintančia erdve prie kurios prisitaiko veikėjai, iliustruodami tam tikrą būseną: šventę, cirką, poilsį, slapčiausius norus, gyvenimo užkulisius, baimes, pasileidimus..“.

Renata Murauskaitė (grafikė) – „Savo darbuose ieškau sąveikos taškų tarp asmeninių išgyvenimų ir išorinių objektų, paversdama piešinį dienoraščiu, kuriame pasakojamas jausmas giliai paslėptas tarp aplinkos detalių. Darbuose kuriu niūrią aplinką, kuri tampa išoriniu netikru apvalkalu, po kuriuo slepiasi visai kitas pasaulis. Tai lengvabūdiškas, paaugliškas pasaulis, kuriame mėgaujamasi tuo depresišku įvaizdžiu. Savotiškas pasitenkinimas liūdesiu ar agonija. Ne viskas gali būti tiesa iš pirmo žvilgsnio, todėl gilinimasis į iš pažiūros didelį skausmą, iš tiesų slepia euforiją. Savo darbuose atsisakau visiškos tiesos, slepiu tikrąsias emocijas ir istorijas.“

Gitana Evseičikaitė-Saurazienė (tekstilė) – "Naudodama tradicines ir netradicines technikas bei medžiagas, daug eksperimentuodama, kalbu moteriškumo, namų, gamtos temomis. Mano kūrybai yra būdinga itin lakoniška, dažnai eksperimentinė, minimalistinė ir monochrominė tekstilės kūrinių estetika. Darbai pasižymi grafiškumu, tradicijos ir eksperimento manipuliacijomis, silueto skambumu, pabrėžtinai stilizuota tikrove. Kūryboje mėgstu perteikti emocinių vidinių dramų persunktą ekspresiją, simbolines reikšmes".

„Tete a tete“ – tai tęstinis projektas-paroda, prasidėjęs Panevėžio Dailės galerijoje (paroda „Profiliai“ 2016m. kovo 15d. - balandžio 10d.); Šiaulių Dailės galerijoje (paroda „Tete-a-tete“ 2016m. spalio 14d. – Lapkričio 5d.); Radviliškio kultūros centre (2016 lapkričio 8d. – gruodžio 6d.); Trakų Vokės dvare (2017m. kovo 24 – balandžio 19d.). Keičiasi autoriai, kūriniai, kaip ir viskas aplink mus. Išlieka tik idėja, jog susiburti ir nuveikti kažką bendrą yra beprotiškai gera.

kitos naujienos.

Teteatete
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,842