Telšių rajono savivaldybės darbų sąraše – šviečiantys pėsčiųjų ir dviračių takai masčio ežero pakrantėje

Telšių rajono savivaldybės darbų sąraše – šviečiantys pėsčiųjų ir dviračių takai masčio ežero pakrantėje

Vienas iš labiausiai lankomų Žemaitijos sostinės objektų – Masčio ežero pakrantė. Prieš kelerius metus Telšiuose besilankiusieji turbūt nebepažintų naujam gyvenimui prikeltų Masčio ežero prieigų. Gyventojai ir turistai naudojasi išvystyta dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūra, ilsisi pliaže ar rotondose.

Telšių rajono savivaldybė nesustoja ties tuo, kas jau padaryta – pratęs pėsčiųjų ir dviračių takus Masčio ežero pakrantėje.

„Telšių rajono savivaldybei rūpi ne tik išorinis rajono grožis: įgyvendintus projektus vertiname pagal ekonominę naudą, kurią gali gauti mūsų rajono žmonės. Sutvarkytos Masčio ežero prieigos suteikė naujų galimybių verslininkams: duris atvėrė kavinės, įsteigti vandens dviračių ir laivų nuomos punktai. Už kiekvienos šios veiklos slypi gyventojų pajamų šaltinis, rajono patrauklumas turistams“, – teigia Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Takai bus tiesiami iki buities muziejaus

Mintys, jog visą Masčio ežerą juos takai, kadaise atrodė neįtikėtinos. Telšių rajono savivaldybės administracija nuosekliu darbu eina šio tikslo link – parengė keletą projektų, kuriuos įgyvendinus, pėsčiųjų ir dviračių takai bus prailginti į abi puses.

„Pirmoji žinia – Administracija gauna finansavimą įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką nuo Žemaičių muziejaus „Alka“ iki Žemaitijos kaimo buities muziejaus. Finansavimas takui skiriamas pagal Susisiekimo ministerijos priemonę „Pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra,“ – informuoja Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Nepakanka tik nutiesti takų – būtina juos apšviesti, įrengti prieplauką. Tad Telšių rajono savivaldybės administracija parengė kitą projektą ir tikisi gauti finansavimą šiems darbams. – Projektas „Žalieji keliai: koridoriai, jungiantys žmones ir vietoves su gamta“ bus įgyvendinamas kartu su Latvijos Grobinos savivaldybe.

„Šviečiantys“ takai paežerėje

Telšių rajono savivaldybės administracija turi tikslą pratęsti pėsčiųjų–dviračių taką ir į kitą pusę ir sujungti šį naująjį taką su esamu taku link Rainių. Finansavimą tam tikimasi gauti pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Ikiprekybiniai pirkimai LT“.

Ikiprekybinis pirkimas – mokslinių tyrimų ir (arba) eksperimentinės plėtros paslaugos. Ikiprekybinių pirkimų pagrindinis tikslas– skatinti inovacijų kūrimą ir pritaikymą viešajam sektoriui, tenkinant viešąjį interesą ir padedant naujiems produktams ar paslaugoms atsirasti rinkoje.

Siekdama atitikti finansavimo sąlygas, Telšių rajono savivaldybės administracija turėjo sukurti mokslinę viziją – ne standartinius, o modernius takus. Nuspręsta Telšiuose įrengti tokį taką, kokio dar nėra visoje Lietuvoje ir daugumoje valstybių – pasaulyje vystomi tik keli tokie projektai, sprendžiantys dviračių ir pėsčiųjų takų su integruotais fotoelektriniais moduliais problemą.

„Šis takas būtų modernus – iš saulės energijos gamintų elektros energiją, o pati tako danga tamsiu paros metu šviestų. Be to, take būtų integruota atitirpinimo funkcija – šaltuoju metų laiku ledo ar sniego danga nutirptų“, – naujieną praneša Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Takai turėtų integruotus LED technologijomis pagrįstus signalinius elementus, tako priežiūros kaštus padengtų sugeneruotas elektros kiekis, o elektrą būtų naudojama tiek takams, tiek miestui apšviesti.

Tvarkys Masčio ežero pakrantes

Telšių rajono savivaldybės administracija yra parengusi dar vieną projektą –„Kraštovaizdžio planavimo gerinimas, vizualinio estetinio potencialo didinimas ir ekologinės būklės gerinimas Telšių mieste ir rajone“. Projektui skirtas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimas.

Masčio ežero pakrantėje suplanuota ir kitų darbų: Telšių rajono savivaldybės administracija paruošė investicinį projektą, pateikė projektinį pasiūlymą ir su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra pasirašė Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „Kraštovaizdžio planavimo gerinimas, vizualinio estetinio potencialo didinimas ir ekologinės būklės gerinimas Telšių mieste ir rajonesutartį.

Įgyvendinant projektą, bus atlikti Masčio ežero pakrantės tvarkymo darbai nuo Bevardžio upelio palei Masčio ežero pakrantę iki Parko g. 15: sutvirtinta pakrantė, rekonstruoti grioviai, kūdros, įrengtas drenažas ir sutvarkyti žalieji plotai (medžių, krūmų sodinimas, vejos atnaujinimas). Kitapus ežero – nuo Zakso kalno Paežerės gatvės link bus apželdinta teritorija, išlygintas paviršius, pasėta žolė.

kitos naujienos.

Telšiųrajonosavivaldybėsdarbųsąraše–šviečiantyspėsčiųjųirdviračiųtakaimasčioežeropakrantėje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,842