Pratęsta draugystė su Austrijos respublikos obdach‘o savivaldybe

Rugsėjo 7–11 d. Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai kartu su administracijos darbuotojais ir liaudiškos muzikos grupe „Sula“ (vadovė Rita Macijauskienė) lankėsi Austrijos Respublikos Štirijos federalinės žemės Obdach‘o savivaldybėje. Vizito metu Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Gusarovas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Obdach‘o savivaldybe.

Draugystė su austrais užsimezgė prieš 12 metų Valentinos ir Bodo Zeitlerių dėka. Tuo metu ponia Valentina dirbo Austrijos ambasadore. 2005 m. telšiškių delegacija lankėsi St. Annoje ir dalyvavo miesto šventėje. Austrams savo meninius sugebėjimus demonstravo Telšių rajono savivaldybės Žarėnų kultūros centro kaimiška muzikos kapela „Žara“.

2006 m. austrų delegacija lankėsi Telšiuose. St. Annos am Lavantegg‘o dainininkai, muzikantai ir šokėjai dalyvavo Telšių apskrities Dainų šventėje. Žemaičiai ir šventės svečiai džiaugėsi melodingomis tirolietiškomis melodijomis ir dainomis.

2008 m. telšiškiai vėl lankėsi Austrijoje. Susitikimo metu buvo pasirašytas Ketinimų protokolas, kurio pagrindu 2010 m. birželio 18 d. pasirašyta Bendradarbiavimo sutartis.

Pratęsta draugystė su Austrijos respublikos obdach‘o savivaldybe, nuotrauka-1

Telšių rajono savivaldybės delegacijos nariai lankėsi firmoje HAGE, kuri daugiau kaip 30 metų projektuoja ir gamina individualiai pritaikytas aukštųjų technologijų sistemas

Dėl įvykusios administracinės pertvarkos St. Annos am Lavantegg‘o miestas prijungtas prie Obadach‘o. 2017 m. liepos 13 d. Obdach’o ir 2017 m. birželio 29 d. Telšių rajono savivaldybės tarybos nutarė pratęsti ilgametę draugystę bei pasirašyti naują sutartį.

Bendradarbiavimo sutartį Telšių rajono savivaldybės mero Petro Kuizino vardu pasirašė mero pavaduotojas Kęstutis Gusarovas ir Obdach’o savivaldybės meras Peteris Bacheris. Pasirašymo ceremonijoje kartu su Telšių rajono savivaldybės delegacijos nariais, Obdach‘o savivaldybės atstovais bei bendruomenės nariais dalyvavo ir Lietuvos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Šveicarijos Konfederacijoje Valentina Zeitler kartu su vyru Bodo Zeitleriu.

Pratęsta draugystė su Austrijos respublikos obdach‘o savivaldybe, nuotrauka-2

Vicemeras Josefas Moitzis pakvietė ištvermingiausius lipti į Zirbitzkogelio kalną.

Šia sutartimi Austrijos Respublikos Obdach’o ir Lietuvos Respublikos Telšių rajono savivaldybės įsipareigojo plėtoti ryšius tarp kultūros, turizmo, švietimo, sporto ir socialinių reikalų sričių atstovų bei grupių.

Vizito Austrijoje metu Telšių rajono savivaldybės delegacijos nariai lankėsi firmoje HAGE, kuri daugiau kaip 30 metų projektuoja ir gamina individualiai pritaikytas aukštųjų technologijų sistemas, apžiūrėjo „Red Bull Ring“ lenktynių trasą Spylberge. Taip pat vyko į vieną moderniausių planetariumų pasaulyje, kuris įkurtas centrinėje Judenburgo miesto aikštėje 75 metrų aukščio bokšte. Jau tapo tradicija, atvykus į St. Annos am Lavantegg‘o miestą, kopti į Alpių kalnus. Šį kartą vicemeras Josefas Moitzis pakvietė ištvermingiausius lipti į Zirbitzkogelio kalną (aukštis – 2 396 m).

kitos naujienos.

PratęstadraugystėsuAustrijosrespublikosobdach‘osavivaldybe
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,842