Žemaičiai trypė akcijoje „Visa lietuva šoka“

Trečiąjį kartą Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuota akcija sukvietė būrius šokėjų iš Telšių miesto ir rajono, kartu su žemaičiais linksmai šokio ritmu sukosi ir svečiai iš Gruzijos, o juos atlydėjo Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas prof. dr. Vidas Kavaliauskas.

Susirinkusiems muzikavo Telšių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“ (vad. Diana Bomblauskienė), sveikino LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, Vidas Kavaliauskas.

Šokėjai linksmai suko „Suktinį“ ne paskutinį, trypė „Gyvatarą“, šoko „Blezdingėlę“, „Kadagį“, „Čitijanką“, greitą „Lelinderį“, „Sulamo (Saliamono)“ valsą, „Ubladę“, „Kleckus“, „Meilutę (Kukanušką)“, „Lelinderį“, „Gransverą“ ir „Ratelinę polką“.

Renginį vedusi Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad akcija „Visa Lietuva šoka“ vyksta tik kartą metuose, o konkursas „Visa mokykla šoka“ – visus metus, kurį inicijuoja Švietimo ministerija. Mokiniai ir mokyklos pakviesti dalyvauti ir šiemet. „2016 m. vykusiame konkurse dalyvavo ir mūsų rajono mokyklos“, – sakė A. Gintalienė ir pakvietė kartu su Telšių rajono meru P. Kuizinu švietimo įstaigų atstovus atsiimti perduotus specialiuosius prizus. „Už sėkmingiausią šokių integravimą į renginį“ apdovanojimą pelnė Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazija (koordinatorė Rimantė Laurinavičienė), „Už žaismingą vakaronę“ apdovanota Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija (koordinatorė Jūratė Valatkienė), taip pat paraišką dalyvauti konkurse buvo padavusi Telšių rajono Ubiškės mokykla-darželis.

Gruzijoje V. Kavaliausko iniciatyva jau penktus metus aktyviai veikia Lituanistikos centras. Ten lietuvių kalbos, dainų ir pažinti Lietuvą mokosi per 700 gruzinų. Telšiuose dainavo ir šoko svečiai iš Gruzijos: Lorena Šamatava, Nino Inasaridze, Nino Tabatadze, Mariam Čkhvimiani.Įteiktos padėkos: Lietuvos edukologijos universiteto prof. Vidui Kavaliauskui už renginio perliuką – studentus iš Gruzijos, Rimantei Laurinavičienei (Telšių kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Mastis“ šokių grupės vadovei), Janinai Reinienei (Telšių kultūros centro dainų ir šokių kolektyvo „Džiugas“ vadovei), Jūratei Valatkienei (Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos šokių kolektyvo vadovei), Laimai Šiaudkulienei ir Faustai Sabaliauskienei (Telšių „Džiugo“ gimnazijos etnokultūros tradicijų puoselėtojoms), Rasai Urbonienei (Telšių Žemaitės gimnazijos šokių kolektyvo vadovei), Monikai Rupeikaitei (Varnių vaikų ir jaunimo šokių kolektyvo „Naktigonė“ vadovei), Ingai Budginienei (Nevarėnų pagrindinės mokyklos etnokultūros tradicijų puoselėtojai). Padėkota Linui Šedvilui už muzikavimą kartu, už gyvą tradicinę kultūrą, jos sklaidą, bendradarbiavimą, „Grįžolės“ kapelos muzikantui ponui Jonui už muzikavimą kartu ir skirtą laiką bendram kilniam reikalui. Taip pat padėkota Jūratei ir Kęstučiui Beržiniams už rūpestį etnokultūros entuziastų sveikata ir įsteigtas dovanas, Dominykui Petrulaičiui už filmavimą iš paukščio skrydžio. Prie akcijos taip pat prisijungė Telšių „Germanto“ ir „Kranto“ progimnazijos, kitos švietimo įmonės, įstaigos ir organizacijos.

Sušokus lietuviškus ir gruziniškus šokius, nuskambėjus gražiausiems muzikiniams kūriniams, visi pakviesti pasivaišinti gardžiu, specialiai šokių šventei iškeptu tortu, kurį visiems šokėjams dovanojo Telšių rajono savivaldybės meras P. Kuizinas. Akciją organizatoriams įgyvendinti padėjo Telšių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyrius.

Nuotraukų galerija

kitos naujienos.

Žemaičiaitrypėakcijoje„Visalietuvašoka“
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,823