Telšių mieste ir rajone bus įrengtos naujos atliekų surinkimo konteinerių aikštelės

Telšių mieste ir rajone bus įrengtos naujos atliekų surinkimo konteinerių aikštelės

Su gyventojais aptariama parengta Telšių rajono savivaldybės konteinerių aikštelių išdėstymo schema.

Europos Sąjungos lėšomis bus įrengta per 40 naujų požeminių ir pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių prie daugiabučių namų.

Praėjusių metų pabaigoje parengta Telšių rajono savivaldybės konteinerių aikštelių išdėstymo schema. Aikštelės išdėstytos ne didesniu kaip 100–150 m. atstumu nuo daugiabučių namų. Įvertinta, kad visiems komunalinių atliekų turėtojams būtų užtikrinamos antrinių žaliavų (popieriaus ir kartono, stiklo, plastiko, metalo) rūšiavimo galimybės ir priemonės. Įvertintas tekstilės ir maisto atliekų konteinerių poreikis, planuojama mieste pastatyti 15 antžeminių tekstilės konteinerių, kur bus galima dėti nebereikalingus drabužius, tekstilę, bei 27 konteinerius maisto atliekoms.

Pasak Telšių rajono savivaldybės mero Petro Kuizino, iki 2019 metų Telšių rajone planuojama įrengti 14 požeminių mišrių ir rūšiuojamų atliekų surinkimo aikštelių ir 27 – pusiau požemines. Taip pat bus rekonstruotos 22 antžeminės komunalinių ir mišrių atliekų aikštelės. Projekto vertė – 1,6 mln. Eur, jį įgyvendina Telšių regiono atliekų tvarkymo centras.

Naujos atliekų surinkimo konteinerių aikštelės bus įrengtos ne tik mieste, bet ir rajone. Pavirvyčio kaime (Tryškių sen.) ir Varniuose atsiras stambiagabaričių atliekų aikštelės, į kurias gyventojai galės atvežti ir nemokamai palinkti nebereikalingus daiktus: buitinę techniką, baldus ir kt. Šiuo metu naudojami ir tolesniam naudojimui tinkami buitinių atliekų konteineriai nebus išmesti: jie bus pastatyti trūkstamose vietose arba jais pakeičiami sugadinti.

Pusiau požeminiai ir požeminiai konteineriai pagerina estetinį miesto vaizdą, mažina vizualiniai didelį konteinerių kiekį, panaikina nemalonius kvapus, šiukšliavežei reikia juos ištuštinti rečiau (dėl didesnio jų tūrio ir dėl to, kad atliekos juose labiau susislegia). Dirvos temperatūra neleidžia bakterijoms daugintis, todėl konteineriuose esančios atliekos neskleidžia kvapo. Žemesnė nakties temperatūra taip pat atvėsina „vakarykštes“ atliekas. Konteinerio dangtis yra lengvas ir patogus naudoti. Išvengiama paukščių, gyvūnų ir nepageidaujamų asmenų patekimo į konteinerį.

Konteinerio talpa 3–5 kartus viršija šiuo metu įprastų konteinerių talpą. Netgi visiškai pripildžius konteinerį jaučiamas tik minimalus kvapas, tad nėra būtinybės dažnai vežti atliekas. Mažesnės transportavimo sąnaudos nulemia mažesnę paslaugos kainą gyventojams.

Pusiau požeminiai atliekų konteineriai iš esmės keičia atliekų surinkimo koncepciją ir daugeliu atžvilgių yra pranašesni už Lietuvoje įprastus antžeminius konteinerius.

Telšių rajono savivaldybės konteinerių aikštelių išdėstymo schemą galite rasti internete adresu http://www.regia.lt/zemelapis. Atsidariusiame puslapyje reikia pasirinkti Telšių rajono savivaldybę ir pažymėti sluoksnį – atliekų tvarkymas.

kitos naujienos.

Telšiųmiesteirrajonebusįrengtosnaujosatliekųsurinkimokonteineriųaikštelės
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,842