Moderni viešoji biblioteka su lapeliu ant durų „Liftas neveikia“

Moderni viešoji biblioteka su lapeliu ant durų „Liftas neveikia“, Яна Фельтіна

Prieš daugiau nei metus Žemaitijos sostinėje duris atvėrė atnaujinta Telšių Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka. Nuo tada modernią miesto įstaigą pamėgo dar daugiau gyventojų. Žmonės džiaugiasi paslaugiomis bibliotekos darbuotojomis, literatūros įvairove, periodikos gausa, gėrisi skaitykloje atsiveriančiu įspūdingu vaizdu per langą. Tačiau visus šiuos džiaugsmus temdo mažas, bet labai svarbus trikdys – neveikiantis liftas. Jis vyresniojo amžiaus žmonėms būtų didžiulis pagalbininkas pasiekti bibliotekos paslaugas trečiajame ar ketvirtajame aukštuose.

Nuo bibliotekos atidarymo praėjo beveik pusantrų metų, bet ant lifto durų vis tebekabo lapelis su užrašu „Liftas neveikia“.Aurelija SERVIENĖViskas padaryta

Telšių Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka šiandien skaičiuoja turinti 3569 lankytojus (mieste), iš jų net 634 žmonės – vyresniojo amžiaus, neįgaliųjų – 25.Šios bibliotekos direktorė Jolanta Sutkutė tikino, jog liftas yra reikalingas maždaug 20–30 procentų bibliotekos lankytojų. Jis gelbėtų ir darbuotojams: rengiant parodas, paveikslams, stelažams ir kitiems sunkiems daiktams ar ekspozicijoms užkelti į ketvirtąjį pastato aukštą.Pasak direktorės, skaudu, jog renginiuose negali dalyvauti fizinę negalią turintys gyventojai, kurie naudojasi vežimėliais.

„Renovuotose patalpose dirbame jau metus ir lifto labai trūksta. Juo mielai naudotųsi ir miesto svečiai, atvykę į ekskursijas. Pastebėjome, jog tarp jų labai dažnai yra vyresnio amžiaus žmonių, turinčių laiko išvykoms. Tačiau atėję į holą ir sužinoję, kad liftu į ketvirtąjį aukštą, kur vyksta parodos, nepakils, lieka lauke“, – apgailestauja J. Sutkutė, bet nepraranda vilties, jog naujuosius metus pradės su puikia naujiena, kad lankytojai pagaliau gali naudotis liftu. Jis yra paruoštas eksploatuoti – viskas, ką inspektoriai liepė pakeisti ar kitaip įrengti, yra padaryta. Esą liko tik pabaigti kelių angokraščių apdailą, ir leidimas naudotis liftu bus išduotas.

Telšių r. savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas „Telšių ŽINIOMS“ taip pat patvirtino, jog liftas jau yra pajungtas, įregistruotas ir veikiantis, liko tik atlikti apdailos darbus.

kitos naujienos.

Informacija is tzinios.lt

Moderniviešojibibliotekasulapeliuantdurų„Liftasneveikia“
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,831