Telšių rajono savivaldybė tvarko rajono gatves

Telšių rajono savivaldybė šiemet išasfaltavo keliolika gatvių ar jų atkarpų. Dar kelioms gatvėms tvarkyti ruošiami projektai.

Susisiekimas – vienas iš svarbiausių gyventojų saugumo ir patogumo veiksnių. Telšių rajone yra 1 941 kilometras vietinės reikšmės kelių. Juos prižiūrinti Telšių rajono savivaldybės administracija atlieka vieną iš sudėtingiausių užduočių Lietuvoje, nes šis ilgis kilometrais yra trumpesnis tik už Vilniaus rajono savivaldybės. Poreikis yra didesnis už finansines galimybes, tad Telšių mieste ir rajone vis dar yra neasfaltuotų ar remonto laukiančių gatvių bei kelių.

Kiekvienais metais Telšių rajono savivaldybės taryba tvirtina vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros objektų sąrašą. Pagal jį tvarkomos gatvės, rengiamos automobilių stovėjimo aikštelės, atliekami kiti darbai.

Pagal 2017 m. kovo 30 d. sprendimu Nr. T1-68 patvirtintą Telšių rajono savivaldybės 2017 metų vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros objektų sąrašą šiemet sutvarkytos ar šiuo metu tvarkomos šios gatvės, keliai ar jų atkarpos:

Objektas

Darbai

Telšių m. Respublikos g. rekonstravimas

Projektavimas, projekto ekspertizė

Telšių m. Beržų gatvė

Kapitalinis remontas

Telšių m. L. Giros gatvė

Kapitalinis remontas

Telšių m. Vytenio gatvė

Projektavimas

Telšių m. Taikos skg.

Projektavimas

Telšių m. Geležinkelio gatvė, Degaičių sen. Parko gatvė

Kapitalinis remontas

Telšių m. Kalno g. Nr. 40 automobilių stovėjimo aikštelė

Nauja statyba

Telšių m. Tryškių gatvės I etapas

Anulėnų gatvė

Kapitalinis remontas

Telšių m. Žarėnų gatvė

Kapitalinis remontas

Telšių m. Ažuolyno gatvė

Kapitalinis remontas

Telšių m. Žalioji gatvė

Projektavimas

Degaičių sen. vietinės reikšmės kelias Dg-47

Kapitalinis remontas

Degaičių sen. Degaičių k. Anulėnų gatvė

Kapitalinis remontas

Ryškėnų sen. Spindulio gatvė

Kapitalinis remontas

Upynos sen. Upynos k., Kaštonų g.

Kapitalinis remontas

Varnių sen. Pavandenės mstl. Biržulio gatvė

Kapitalinis remontas

Tryškių sen. Tryškių mstl. Beržų gatvė

Kapitalinis remontas

Telšių rajono savivaldybė tvarko rajono gatves, nuotrauka-1

Šiuo metu iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšų tvarkoma Sedos gatvė (atkarpa nuo K. Mindaugo g. iki kelio Šiauliai-Palanga). Čia rengiami pėsčiųjų takai, apšvietimas, kelio atitvarai, 4 autobusų sustojimo paviljonai. Darbus planuojama baigti iki naujųjų metų.

Šiemet suplanuota pradėti tvarkyti kelią, vedantį link Eigirdžių agrofirmos. Darbai bus baigti 2018-aisiais.

Telšių rajono savivaldybė tvarko rajono gatves, nuotrauka-2

Telšių rajono savivaldybė taip pat sprendžia automobilių stovėjimo aikštelių trūkumą Telšių mieste. Kalno gatvėje jau atidaryta 28 stovimų vietų aikštelė, o artimiausiu metu bus pradėta asfaltuoti Mažoji Kalno gatvėje esanti žvyruota automobilių stovėjimo aikštelė.

Taip pat ruošiami projektai tvarkyti Liudo Giros gatvę (nuo Muziejaus g. iki Ežero g.), Žaliąją gatvę (nuo Liudo Giros g. iki Žemaitės g.) bei Taikos skersgatvį. Gatvių remontas bus pradėtas kitais metais.

Jau paruoštas Telšių miesto Respublikos gatvės rekonstrukcijos projektas. Darbus planuojama pradėti 2018-aisiais.

Pramonės gatvėje veiklą vykdo daugybė verslo subjektų: gamyklos, automobilių remonto dirbtuvės ir t.t. Šiemet atliekamas Pramonės gatvės remonto projektas ir jau kitais metais gatvė bus pradedama kapitaliai tvarkyti.

Telšių rajono savivaldybė tvarko rajono gatves, nuotrauka-3

Pasibaigus Pramonės gatvei, prasideda Geležinkelio gatvė. Ja, kaip aplinkeliu, pasiekiamas Šiaulių plentas, gatve važinėja tiek prekes į pramonės rajoną pristatantys tiekėjai, tiek patys verslininkai ir kiti vairuotoja. Savo eilės sulauks ir ši gatvė: ji bus tvarkoma nuo Pramonės gatvės pabaigos iki esamos asfalto dangos Dimaičių kaimo Parko gatvėje. Techninis projektas jau paruoštas ir kitais metais tikimasi pradėti darbus.

Sulaukiama pastabų dėl kelių būklės sodininkų bendrijose. Sodų kelių tvarkymas nėra savivaldybių savarankiškoji funkcija. Daug kalbama apie būtiną teisinio reglamentavimo tvarką šiuo klausimu, tačiau realių sprendimų nepriimama.

Paruošta Galimybių studija

Gyventojus taip pat informuojame, kad pagal parengtą „Telšių rajono susisiekimo sektoriaus infrastruktūros atnaujinimo ir plėtros 2014-2020 m. galimybių studiją“ iki 2020 metų suplanuota sutvarkyti 15 miesto gatvių.

Minėtoje studijoje išnagrinėtos šių gatvių rekonstravimo galimybės, planuojamos rekonstrukcijos įtaka transporto priemonių kelionės trukmei, eksploatacinėms išlaidoms, avaringumui: Sedos g. (ruožas tarp Stoties ir Karaliaus Mindaugo g.); Gedimino g.; Karaliaus Mindaugo g. (ruožas tarp Žemaitės ir Daukanto g.); Saulėtekio g.; Tryškių g. (ruožas tarp Luokės ir Saulėtekio g.); Alyvų g.; S.Dariaus ir S.Girėno g.; Šiaurinės g.; Mažeikių g.; Masčio g,. Kauno g. (ruožas tarp Masčio ir Luokės g.); Ežero g. (ruožas tarp Respublikos ir L.Giros g.), L.Giros g.; J.Janonio g.; Šviesos g. (ruožas tarp Luokės ir S.Neries g.); Saulės g., S. Daukanto g.

„Kokybiška transporto infrastruktūra yra gyvybiškai svarbi gyventojams ir verslo subjektams. Kiekvieną savaitę lankomės įvairiose Telšių rajono gyvenvietėse – apžiūrime ir vertiname kelių būklę, tad poreikis tvarkyti gatves mums tikrai yra žinomas. Problema tame, jog gatvių, kurias reikia tvarkyti, yra daug daugiau, nei lėšų, tad visų darbų vienu metu tiesiog nėra galimybės atlikti . Tačiau patikinu, kad visos gatvės, visi keliai palaipsniui bus sutvarkyti“, – teigia Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Telšių rajono savivaldybė tvarko rajono gatves, nuotrauka-4

kitos naujienos.

Telšiųrajonosavivaldybėtvarkorajonogatves
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,823