Telšių rajono savivaldybės administracija planuoja darbus ateičiai

Telšių rajono savivaldybės administracija Lietuvos automobilių kelių direkcijai nurodė poreikį tobulinti susisiekimo infrastruktūrą valstybinės reikšmės keliuose. Planuojamų darbų sąraše – dviejų žiedinių sankryžų įrengimas, naujų pėsčiųjų ir dviračių takų tiesimas bei kiti darbai.

Telšių rajono savivaldybė kiekvienais metais iš įvairių finansavimo šaltinių gerina susisiekimo infrastruktūrą: asfaltuoja žvyruotus kelius, rengia pėsčiųjų ir dviračių takus, transporto priemonių stovėjimo aikšteles bei atlieka kitus darbus.

Didžiąją dalį darbų Telšių rajono savivaldybė atlieka iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos skiriamų lėšų. Keliai skirstomi į valstybines ir vietinės reikšmės kelius. Vietinės reikšmės kelius prižiūri Telšių rajono savivaldybė, valstybinės – Lietuvos automobilių kelių direkcija per sau pavaldžias kelių priežiūros įmones.

Telšių rajono savivaldybės administracija praėjusią savaitę kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją, nurodydama poreikį tvarkyti infrastruktūros objektus prie valstybinės reikšmės kelių. Žemiau nurodyti infrastruktūros gerinimo darbai Telšių rajone bus atliekami tik gavus finansavimą, galutiniame sprendime taip pat galimi tam tikri pokyčiai.

Galimi pokyčiai sankryžose

Telšių rajono savivaldybė pranešė apie planus įrengti dvi žiedines sankryžas Telšių mieste. Žiedinį eismą būtų tikslinga įrengti Sedos ir Karaliaus Mindaugo gatvių sankryžoje – ši permaina būtinos dėl pėsčiųjų ir vairuotojų saugumo bei patogumo: piko metu susidaro kamščiai, ne kartą užfiksuoti eismo įvykiai, vaikšto daug pėsčiųjų (šalia – „Džiugo“ gimnazijos pastatas, daugiabučiai namai).

Telšių rajono savivaldybės administracija planuoja darbus ateičiai, nuotrauka-1

Taip pat svarstoma galimybė įrengti žiedinę sankryžą Džiugo ir Gedimino gatvių sankryžoje. Šalia – vaikų globos namai, „Germanto“ progimnazija, Vincento Borisevičiaus gimnazija ir kitos įstaigos, į kurias pėstute ar automobiliais keliauja gyventojai.

Telšių rajono savivaldybės administracija planuoja darbus ateičiai, nuotrauka-2

Dar vieną Telšių miesto sankryžą suplanuota pertvarkyti. Šeštadieniais po turgaus, piko metu ar kitomis valandomis sudėtinga iš Tryškių gatvės įsukti link miesto centro. Tad, sukantis į dešinę iš Tryškių gatvės į Luokės gatvę, suplanuota įrengti greitėjimo juostą.

Kaimų gatvės

Telšių rajono savivaldybės administracija Lietuvos automobilių kelių direkcijai taip pat nurodė poreikį tvarkyti kai kurias rajono gatves.

2018-aisiais Telšių rajono savivaldybė Luokės miestelio Telšių gatvės dalyje rengs pėsčiųjų taką ir gatvės apšvietimą. Tad Lietuvos automobilių kelių direkcija informuota apie poreikį atnaujinti ir pačią Telšių gatvę – asfalto dangą nuo Šviesos gatvės iki miestelio pabaigos.

Nevarėnų miestelyje, Liepų gatvėje reikalinga atnaujinti asfalto dangą, Telšių ir Žemaitės gatvėse – įrengti pėsčiųjų takus, atnaujinti asfalto dangą, pakeisti gatvės bortus, sutvarkyti transporto laukimo paviljono aikštelę, įrengti saugaus eismo priemones.

Lietuvos automobilių kelių direkcijai taip pat nurodyta, jog būtų tikslinga apšviesti dvi sankryžas: Gervainio ir Judros gatvių; Ražuoklės gatvėje (Viešvėnai–Luokė–Upyna–Dirvonėnai kelyje).

Telšių rajono savivaldybės planuojamų darbų sąraše – ir naujų pėsčiųjų bei dviračių takų įrengimas. Šiuos takus būtų tikslinga įrengti J. Perkovskio g. iki Germanto ežero; L. Andrijausko g. iki Ilgės ežero; Dariaus ir Girėno g. Laukuvos pl. Didžiojo Palūksčio kaime; Subedžio g. iki Buožėų kaimo. Taip pat būtų tikslinga apšviesti ir remontuoti pėsčiųjų dviračių taką privažiuojamame kelyje prie Telšių nuo kelio Telšiai-Varniai-Laukuva.

Skaitytojams primename: šie infrastruktūros objektai yra prie valstybinės reikšmės kelių.

Telšių rajono savivaldybės administracija planuoja darbus ateičiai, nuotrauka-3

Kiekvienų metų pradžioje patvirtinamas Telšių rajono savivaldybėsvietinės reikšmėskelių (gatvių) priežiūros ir plėtrosobjektųsąrašas. Jį komisija sudaro atsižvelgdama į gyventojų prašymus, infrastruktūrą ir kitus kriterijus. Į šį sąrašą įtraukiamos keliai ir gatvės, kurias reikia tvarkyti, asfaltuoti bei kiti objektai.

Dalis darbų Telšių rajone atliekama ir iš Europos Sąjungos ar kitų fondų skiriamos paramos.

kitos naujienos.

Telšiųrajonosavivaldybėsadministracijaplanuojadarbusateičiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,825