Mūsų kaimas – dalelė Lietuvos: surask, pažink ir vertink

Mūsų kaimas – dalelė Lietuvos: surask, pažink ir vertink

Pamažu startuoja draugijos „Veikiam.Lt“prekybos tinklo MAXIMA iniciatyvų konkurso„Mes bendruomenė“ remiamas projektas „MŪSŲ KAIMAS – DALELĖ LIETUVOS: SURASK, PAŽINK IR VERTINK“. Esminis projekto tikslas – spręsti susisiekimo ir mobilumo problemasGiliogirio kaime, skleisti pilietiškumo ir bendrystės idėjas, padedant Draugijos „Veikiam.lt“ nariams, Giliogirio kaimo gyventojams laisviau judėti, susisiekti su Rietavo savivaldybės kultūros, gydymo įstaigomis ar net apsipirkti būtiniausiais maisto produktais. Atsiveria naujos galimybės nuvykti ten, kur tenkina asortimentas ir kainos.

Mūsų kaimas – dalelė Lietuvos: surask, pažink ir vertink, nuotrauka-1

Giliogiris yra nedidelė kaimo tipo gyvenvietė. Pastaraisiais metais pro ją nebepraeina viešojo transporto maršrutai. Savivaldybė teikia transportą tik kartą per savaitę. Gyventojai izoliuoti nuo Rietavo savivaldybės daugelio paslaugų infrastruktūros, kultūrinio gyvenimo, jiems sudėtinga nuvykti į darbą, įsigyti prekių, apsilankyti bibliotekoje, patekti į koncertus, maldos namus, šventes, susimokėti mokesčius, o ypač vasarą, kuomet nekursuoja mokyklinis autobusiukas. Žmonės užsidaro savyje, tampa atskirti, izoliuoti nuo kultūrinio ir visuomeninio gyvenimo.Bandydami spręsti susisiekimo ir judumo problemas, skatinsime Giliogirio kaimo gyventojus domėtis savo kraštokultūra, aplinka, tradicijomis, ekologija, burtis prasmingiems darbams bei iniciatyvoms. Pirmieji projekto žingsniai jau žengti, draugija „Veikiam.lt“ jau užsakė elektrinius triračius motorolerius. Jie sėkmingai pasiekė tikslą. Deja, atvyko tik vienviečiai, dviviečio dar teks palaukti. Tai yra ekologiška ir aplinkai draugiška transporto priemonė, turinti 900W elektros variklį. Jis puiki susisiekimo priemonė ir ekologiją vertinantiems žmonėms, tinka ir žmonėms su negalia. „Tvarios verslo plėtros neįsivaizduojame be atsakingo požiūrio į savo poveikį aplinkai. Todėl daug dėmesio skiriame neigiamo aplinkosauginio pėdsako mažinimui, efektyviam atliekų tvarkymui ir perdirbimui, gamtos išteklių taupymui, žmonių sveikatos apsaugai. Investicijos į švariąsias technologijas kuria vertę ne tik aplinkai, žmonėms, bet ir pačiam verslui. Investuoti į aplinkai draugiškus sprendimus yraatsiperkantis sprendimas – teigia prekybos tinklo MAXIMA atstovai, kurių iniciatyvos dėka ir startavo šis unikalus projektas. Pirmoji šią susisiekimo priemonę išbandė giliogiriškė Virginija Laurinaitienė. Ji teigia, jog motoroleris kažkada buvęs labai populiarus kaime.Jaunimas vykdavęsį šokius, šiaip pasivažinėti, vyresni žmonėspasiekdavo artimiausią miestelį. Tiesa, dabar motoroleris gerokai patobulėjo. Tai alternatyva viešajam transportui, kuriam ekonomiškai neapsimoka maršrutai į mažas gyvenvietes.

Dabar draugijos „Veikiam.lt“ nariams belieka tik priprasti prie šios transporto priemonės, susipažinti su triračiu saugioje aikštelėje, priprasti prie manevravimo sukantis, greitėjant važiavimui ir stabdant.

Mūsų kaimas – dalelė Lietuvos: surask, pažink ir vertink, nuotrauka-2
Mūsų kaimas – dalelė Lietuvos: surask, pažink ir vertink, nuotrauka-3
Mūsų kaimas – dalelė Lietuvos: surask, pažink ir vertink, nuotrauka-4
Draugijos „Veikiam.lt“ inf.
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,842