Sodas – tai vieta, kurioje galima pabūti tyloje, čia atsiskleidžia pilnatvė

Sodas – tai vieta, kurioje galima pabūti tyloje, čia atsiskleidžia pilnatvė

Kad ir koks puikus bebūtų daugiabučio butas, lietuvio prigimtis ilgisi užmiesčio sodybos, savo sodo,savo pačių rankomisišaugintų daržovių, mėgstamų gėlių, gaivaus oro, ryškios mėnesienos, terasos, kurioje smagu gerti kavą ar arbatą. Kiekvienas žmogus nori susikurti tokį kampelį gyvenimui, kuriuo džiaugtųsi jo širdis, kuris būtų unikalus svajonių įsikūnijimas. Visa tai galima sukurti be didelių investicijų ir nesugaišus daug laiko.

Dažnam mūsų pirmadieniai yra ta diena, kurios jau nuo sekmadienio ryto visiškai nelaukiame... Pradedame galvoti, jog turėsime grįžti iš kaimo turizmo sodybos, pajūrio ar kitos, arčiau gamtos esančios vietos, užsidaryti biure ir... dirbti. O jeigu to daryti nereikėtų? Ateina metas, kai ilgai dalinę savo gyvenimą darbui, vaikų ugdymui, vairavimui spūstyse, netilstantiems telefonų skambučiams nutariame pabėgti nuo supančio kažkur lekiančio ir skubančio pasaulio, ieškoti atokvėpio nuo rūpesčių, atsidurti ten, kur galima pasimėgauti tyla harmonijoje su gamta, toliau nuo kasdienių triukšmų, gali pabūti vienumoje, branginti likimo skirtą laiką. Visiškoje tyloje galima geriau įsiklausyti į save. Pabėgus iš miesto šurmulio, kur puiku pabūti asmeninėje erdvėje, sustoti, pabūti vienumoje, pamiršti mūsų viduje lakstančias pavargusias, ramybės nerandančias mintis. Gamtoje mes būname vieni su savo klausimais, mintimis, jausmais. Tyloje galima išgirsti savo plakančią širdį, išsigryninti mintis, vėl išgirsti medžių ošimą, pajusti ežero ar upės gaivą.Visa tai padeda susikaupti gyvenimui, darbui, o karais užduoti esminius klausimus sau. Tyla atskleidžia tai, kas triukšme, skubėjime ištirpsta, nutolina kiekvieną nuo tikrosios gyvenimo esmės. Tyla gali būti guodžianti, raminanti, gydanti, o kartais gerokai iškalbingesnė už žodžius. Neištarti žodžiai sugrąžina į tylą, o kartais ji pasako daug daugiau, nei sugebame priimti. Tik tyloje atsiskleidžia pilnatvė, o užmerkus akis iškyla pritarimas tavo pasirinkimams.

Relaksacijos vieta

Prie daugiabučio sunku susikurti aplinką, kurios kiekvienas kampelis džiugintų: čia augtų mėgstami augalai, pro langus būtų matyti anksti pavasarį sužydėjusios slyvos ir vyšnios, kiek vėliau kriaušės ir obelys. Alyvos... ak, tos alyvos, kiek prisiminimų jos atgaivina!Jei turėtumėte savo nedidelį namuką pasirinktoje vietoje, kuriame būtų visi patogumai, visos komunikacijos ir sąlygos ne tik dirbti prie kompiuterio, bet ir pasidaryti pertraukėlę gryname ore, o vakare parelaksuoti terasoje arba pasidaryti atpalaiduojančią jogą? IMODUL moduliniai namai tam ir skirti, kad Jūsų žemiški, bet įvairiapusiškai svarbūs norai būtų kuo lengviau įgyvendinami. Ar įmanoma, kad užtvertame daugiabučio kieme laisvai lakstytų šunelis, saulėkaitoje snūduriuotų katinas, kažkur narvekopūstus ėstų triušiukas, toks, kokio vaikystėje prašėme, kad mums nupirktų tėvai, bet jie kiekvieną kartą sakydavo griežtą – ne? Modulinis namas gamtos apsuptyje suteikia daugiau įkvėpimo fantazijai ir laisvės jai įgyvendinti, susikurti tokią aplinką, kuri patiktų šeimininkui, suteiktų sparnus kūrybai. Nedidelis modulinis namelisšeimai ar kukli laisvalaikio vieta sode, vienatvę mėgstančiam žmogui tikras rojus, kurį galima susikurti, kad ir akiai būtų gražu ir siela džiaugtųsi ramybe.

Didelių investicijų nereikia

Kaimo gyvenvietėse yra apleistų namų, kur kažkada, kažkam buvo tėviškė. Tačiau tokiuose namuose kažkur jauti pelėsių kvapą, reikės gero meistro, kuris gelbėtų drėkstančias sienas, prakiurusį stogą, čia nėra garažo automobiliui. Varginantys remonto darbai nutolins svajonę. Ne visus norimus patogumus galėsi įdiegti – namas senas. Namai reikalingi tam, kad juose būtų jauku ir gera gyventi, vaikai galėtų džiaugtis vaikyste, mokytis darbo, būtų vietos nuotoliniam biurui ir kiemas – gamtos apsuptyje. Moduliniai namai – kuklesnis šeimos būstas, bet prabanga alsuojanti laisvalaikio sodyba, kuri sutaupys laiko, suteiks visus buityje reikalingus patogumus, garantijas. Imodul namo statybos, vidaus interjero įrengimas nesukels daug rūpesčių, nes moduliniai pastatai

gaminami gan greitai, jiems nereikia statybos leidimų. Jie statomi su pilna vidaus įranga. Įsigijus būstą iš Imodul meistrų – Jums beliks tik pasiimti raktus ir jaukiai įsikurti. Užmiesčio sodo sklype nedidelis modulinis namukas panašus į kitus gyvenamuosius pastatus. Sodybos sklype – patogus ir suteikiantis pakankamai erdvės statinys. Greitai pastatomi moduliniai namai, šeimininkui suteikia puikius buities patogumus, juose galima gyventi ištisus metus, nesvarbu, koks bebūtų oras. Modulinis namas – tai jaukus būstas žmogui, kurio sielai trūksta tylos. Romantiškas „ermitažas“ užmiesčio poilsio mėgėjui, norinčiam pabūti asmeninėje erdvėje, vienatvėje ar tyloje. Tai savotiška ramybės ir buvimo gamtoje oazė. Čia, pasitraukus atokiau nuo miesto šurmulio, galima apmąstyti savo gyvenimą, ieškoti tinkamiausių žodžių ir sprendinių.

Unikalios aplinkos kūrimas

Moduliniai namai statomi pagal standartinius projektus. Tačiau kiekvienas nori turėti ypatingus savo namus. Namams savitumo ir išskirtinumo suteiks juos supanti aplinka: veja, žalieji plotai, takeliai, suoleliai, lauko baldai ir visa tai, ką sukuria vaizduotė. Gėlės ant palangės, loveliuose, šiuolaikiniuose vazonuose terasose, balkonuose, galerijose, prieįėjimo – tai šeimininko kūryba, derinant augalus, dekoratyvinius akcentus, spalvas. Kad vaizduotės sukurtos aplinkos nenustelbtų tai, kas yra už sodybos ribų ir netrikdytų šeimininkų,auginama augalų užtvara. Nuo monotonijos gelbsti augalų vazonai. Juose galima sėkmingai auginti egzotiškus augalus vasarą lauke, o žiemą sunešti į vidų.Taip auginant dekoratyvius augalus išvengiama įkyraus ravėjimo.

Namą supanti pievelėne būtinai turibūti panaši į kilimą. Ne visi mėgsta angliškąją veją. Depresines, slogias nuotaikas išsklaido spalvinga veja, kurioje raudonuoja žemaūgės aguonos, smulkiažiedės našlaitės, spalvingumo, gyvumo suteikia įvairiaspalvės saulutės. Romantikos aplinkai suteikia neužmirštuolių ploteliai.

Tradiciniai augalai prie namų

Nuo seno sodybas puošė alyvos, jazminai, šeivamedžiai, diemedžiai, šermukšniai. Šeivamedžiai, šermukšniai, kadagiai , tikėta, kad turi magiškų galių, kurios saugo namus. Retai, kur išliko tvora aptvertų darželių prie namo langų. Naujakuriai gyvulių nelaiko, tai ir darželio tvora nereikalinga. Tačiau rato formos su aplink apdėtais lauko rieduliais ( apskritas laimės ratas) dažnaimėgstama sodybose. Populiarios tampa į mandalas panašios gėlių lysvės. Gerai prigyjantys, nelepūs augalai, kaip antai serenčiai, šilokai, vienadienės, vilkdalgiai sodinami ir skveruose, ir daugiabučių kiemuose ir parkuose.Todėl šeimininkai nori kažko ypatingesnio. Buvę miestiečiai stengiasi priartinti laukinę gamtą prie namų. Todėlsodina sukultūrintas laukines gėles. Gėlių lysvėse atsirado vietos bajorėms, rugiagėlėms. Šalia jų įmanoma įkomponuoti baltas ir rausvas kraujažoles, bitkrėsles, plukes, pakalnutes, net žibutes.

Egzotiško rojaus kampelis

Kadangi moduliniai namai sutaupo lėšų, galima daugiau investuotiį aplinkos formavimo darbus, retesnius augalus. Sodybą galima papuošti visžaliais spygliuočiais, suformuotais medeliais ir krūmais. Spygliuočių burbulai, medelių skėčiai suteikia ypatingą vaizdą. Dabar galima įsigyti dekoratyvinių obelų, vyšnių, kurios anksti pavasarį džiugina žiedais, o rudenį spalvingomis uogomis ir vaisiais.

Pražydę krūmai nė kiek nenusileidžia gėlynams, bet jie yra daugiamečiai, išlaiko suformuotą pastovų vaizdą keletą metų ir reikalauja mažiau priežiūros. Akį džiugina rododendrai, sedulos, šilkmedis, ginkmedis, persiko medeliai. Veigelės krūmas ne tik gausiai žydi, bet ir stebina žiedų spalvomis. Šie krūmai žydi baltai, purpuro spalva, rausvai.Vos pražydę žiedai turi vienokį atspalvį, o vėliau tampa ryškesni. Ant to paties krūmo ne vienu laiku pražydę žiedai būna skirtingų spalvų. Taigi, vienos rūšies krūmas gali atrodyti tarsi įvairiaspalvis gėlynas.

Savitą nuotaiką sukuria prie įėjimo į namą terasose vazonuose žydintys citrusinai, azalijos, loveliuose ant palangės kaktusai, gebenės, petunijos, namo siena, kopiančios raganės, sodo takelis tarp spalvinga laja stebinančių medžių ir krūmų, rožynas. Vakare malonuterasoje, ar balkone išgerti puodelį arbatos ar kavos, aplinkui sklindant sodo aromatams, kuriuos skleidžia rožės, kai medumi kvepia nasturtos, gubojos,švelniai kvepia kvapieji pelėžirniai, jazminai, mėtos ir melisos.

Augalų yra įvairių, įvairiausių. Todėl sodybos šeimininkas gali susikurti aplinką pagal savo skonį ir vaizduotę. Tuo labiau, kad gyvenamasis namas yra kompaktiškas ir kieme pakanka vietos eksperimentams.

https://imodul.eu/
moduliniainamai/IMODUL
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,825