UAB „Juris.Lt“: kad asmeniniai finansai būtų patikimi

Asociatyvios nuotr. https://unsplash.com/
Asociatyvios nuotr. https://unsplash.com/

Asmeniniai finansai – itin aktuali tema. Ko gero, tai pati paprasčiausia ir elementariausia finansų sritis, nereikalaujanti ypatingo finansų rinkų bei finansinės inžinerijos išmanymo. Vis tik, daugumai žmonių finansinio plano laikymasis nėra toks jau paprastas. Taip yra dėl to, kad kiekvienas norėdamas griežtai laikytis finansinio plano turi riboti savo išlaidas ir poreikius (ar įgeidžius), ir ko gero, tai būtų galima palyginti su įvairiomis dietomis: ne daug kas gali pasidžiaugti ilgalaike sėkme.

Neigiama taupymo norma

 Analizuojant Lietuvos namų ūkių disponuojamų pajamų dinamiką 2017-2018 metais, galima teigti, kad  vieno namų ūkio piniginės disponuojamosios pajamos 2018m. sudarė vidutiniškai 1052 EUR per mėnesį, o ekvivalentinės piniginės disponuojamosios pajamos –701EUR per mėnesį. Piniginės disponuojamosios pajamos vienam namų ūkiui, palyginti su 2017m., padidėjo 10,5proc. nepaisant to, Lietuviai, lyginant su kitomis pasaulio šalimis bėra linkę taupyti. 2018 metų „Eurostat“ duomenimis, Lietuvos namų ūkių taupymo norma sudaro minus 0,5%, kaimyninėje Latvijoje ji siekia 2,7%, o Estijoje – net 11,3%. Estijos gyventojai savo taupymu lenkia ir ES vidurkį (10,8%). Didžiausias šis rodiklis Šveicarijoje (22,9%) ir Liuksemburge (20,4%).

Bilietas į finansinę laisvę

 Frazė „išleiskite mažiau nei uždirbate“ gali skambėti kiek nuvalkiotai, tačiau aišku yra viena – jeigu nieko nesutaupote, tai čia ir baigiasi jūsų asmeninių finansų valdymas. Skirtumą tarp išlaidų ir pajamų galima didinti dviem būdais: didinant pajamas ir mažinant išlaidas. Vieniems paprasčiau daugiau uždirbti, kiti iš prigimties yra taupukai, tretiems gerai sekasi ir viena, ir kita. Skirtumas tarp pajamų ir išlaidų yra jūsų bilietas į finansinę laisvę. Kuo daugiau sutaupysite, tuo greičiau tas bilietas atsiras jūsų kišenėje. Visi asmens finansiniai sprendimai ir veiksmai, susiję su biudžeto sudarymu, taupymu, draudimo įsigijimu, investavimu, skolų grąžinimu, paskolų gavimu ir pan. Deja, bet kartais situacija tampa nevaldoma ir žmogaus pečius ima slėgti skola. Tapdamas skolininku fizinis, ar juridinis asmuo įgyja rimtą ir atsakingą prievolę – skolą, kurią būtina grąžinti.

Būtina ieškoti pagalbos

 Skolų susidarymo priežastys gali būti įvairios, tačiau jų grąžinimo principai visada elementarūs. Ilgalaikis vengimas grąžanti skolas baigiasi skolų išieškojimu. Neadekvati reakcija, vengimas grąžinti skolą, garantuoja nenumatytus, o kartais ir tragiškus padarinius. Skolų išieškojimas tampa ypač aktualus, o civilinės atsakomybės instituto, kaip priemonės apginti savo pažeistas teises ir interesus, vaidmuo dar labiau išauga. Būtina suvokti, kad skolų išieškojimas yra neišvengiamas ir griežtas teisinis procesas, kurio administravimas gali būti patikėtas profesionalams. „Pagalba skolininkams kritiškai svarbi, taip pat, kaip ir pagalba skolintojams“, – sako UAB „Juris.Lt“ specialistai, kurie profesionaliai teikia skolų išieškojimo paslaugas. 

Negali būti išieškomos

Pagal birželį įsigaliojusius Civilinio kodekso proceso pakeitimus, skolos negali būti išieškomos iš lėšų, kurios gautos kaip valstybės ar savivaldybių parama dėl ekstremalios situacijos ar karantino, pavyzdžiui, vienkartinė 120 Eur ar 200 Eur išmoka vaikams, 200 Eur išmoka neįgaliesiems, pensininkams, 42 Eur arba 200 Eur laikina darbo paieškos išmoka, savivaldybių dėl COVID-19 skiriama vienkartinė, tikslinė, periodinė ar sąlyginė pašalpa. Šie pinigai yra neliečiami, net jei turite ilgalaikių įsiskolinimų. Šiuo atveju skolą administruojančiam antstoliui reikėtų pateikti paramą skyrusios institucijos pažymą ir 2 ar 3 mėnesių banko sąskaitos išrašą. Susitvarkius šiuos dokumentus, nustatoma laisvai disponuojama suma – ji bus tokio dydžio, kiek išmokų, kompensacijų ar pašalpų gaunate. Šia suma, netgi areštuotos sąskaitos savininkas galės naudotis vieną kalendorinį mėnesį. Tad ne toks skausmingas skolų išieškojimas yra įmanomas ir neperžengus teisminių institucijų durų, bendraujant, informuojant, nesislapstant. 

infozemaitija,skoluisieskojimas,finansai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,825