Vyriausybė ketina atšaukti draudimą atvykti užsieniečiams iš COVID-19 paveiktų ES šalių

Vyriausybė pirmadienį ketina atšaukti draudimą į Lietuvą atvykti užsieniečiams iš koronaviruso itin paveiktų Europos Sąjungos (ES) šalių. Šis klausimas bus svarstomas neeiliniame Ministrų kabineto posėdyje.

Pagal dabartinę tvarką, kai ES šalyse dviejų savaičių sergamumo koronavirusu rodiklis viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, iš šių valstybių į Lietuvą gali grįžti tik lietuviai, o užsieniečių atvykimas yra draudžiamas.

Tokia tvarka taip pat galioja Bendrijai nepriklausančiai Jungtinei Karalystei, Šveicarijai, Norvegijai, Islandijai ir Lichtenšteinui.

Jei Ministrų kabinetas pritars Vidaus reikalų ministerijos parengtam siūlymui, visų šių šalių gyventojai galėtų atvykti į Lietuvą be apribojimų, tačiau jiems galiotų saviizoliacijos reikalavimai.

Šiuo metu privaloma izoliacija taikoma visiems asmenims, grįžusiems iš šalių, kur sergamumo rodiklis yra 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Nauja tvarka, be kita ko, taip pat galiotų dar kelioms mažosioms Europos šalims – Andorai, Monakui, San Marinui ir Vatikanui.

Kaip anksčiau informavo Vyriausybė, kol nebus patvirtinta nauja tvarka, galios rugpjūčio 7 dienos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimai.

Pagal juos, be jokių apribojimų į Lietuvą atvykti galima užsieniečiams iš Jungtinės Karalystės, Slovėnijos, Lichtenšteino, Danijos, Vokietijos, Airijos, Slovakijos, Italijos, Graikijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Vengrijos.

Būtina saviizoliacija, tačiau atvykti užsieniečiams leidžiama iš: Šveicarijos, Prancūzijos, Lenkijos, Kroatijos, Austrijos ir Kipro.

Atvykti užsieniečiams draudžiama iš: Liuksemburgo, Rumunijos, Ispanijos, Belgijos, Bulgarijos, Maltos, Švedijos, Čekijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Islandijos.

Mobiliojo punkto koordinatoriaus (Telšių PSPC) ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento duomenimis:

rugpjūčio 16 d. Telšių mobiliajame punkte mėginiai paimti iš 24 asmenų (Telšių rajonas – 10; Mažeikių rajonas – 9; Plungės rajonas – 4; Rietavo savivaldybė – 1).

Rajone naujų susirgimo atvejų nenustatyta.

LR Sveikatos apsaugos ministerijos rugpjūčio 16 d. duomenimis, iš viso patvirtintų ligos atvejų Lietuvoje: 2416, per rugpjūčio 15 dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 30.

Parengta pagal BNS ir Telšių rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro inf.

BNS naujienos
COVID-19 Sveikatos apsaugos ministerija,Vidaus reikalų ministerija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,842