Sekmadienį Klaipėdoje nusidrieks laisvės kelias

Sekmadienį Klaipėdoje nusidrieks laisvės kelias

Iniciatyva gyva žmonių grandine – Laisvės keliu – palaikyti Baltarusiją pasiekė ir Klaipėdą.  Laisvės kelias  nusidrieks nuo Kruizinių laivų terminalo iki Palangos plento.

„Yra aktyvių klaipėdiečių, kurie neabejingi tam, kas vyksta Baltarusijoje. Jie kreipėsi į mane, kad padėčiau surengti paramos Baltarusijai akciją. Tad prašymas savivaldybei yra pateiktas ne mano vardu“, – aiškino Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė.

Solidarumo su Baltarusija akcija – Laisvės kelias prasidėtų Kruizinių laivų terminale. Iš jo gyva žmonių grandinė nusidriektų Priešpilio gatve, o toliau Pilies, Naująja Uosto, Naujojo Sodo, Liepų gatvėmis iki Palangos plento. Žmonės visose gatvėse stovėtų ant šaligatvių, gatvės dešiniojoje pusėje.

Planuojama, jog Laisvės kelias prasidėtų sekmadienį, rugpjūčio 23 d., 19 val.

„Kadangi tai sekmadienio pavakarė, yra net tokia mintis, kad šalikelėse galėtų sustoti ir automobiliais iš Palangos važiuojantys žmonės. Galėtų jie sustoti Palangos plente, magistralėje maždaug 10-čiai minučių“, – teigė N. Puteikienė.

Ji pabrėžė, jog visi į Laisvės kelyje būsiantys žmonės turi pasirūpinti apsauginėmis veido kaukėmis.

„Jei norėsis susikibti už rankų, patariame būti su pirštinėmis. O jei ne, tuomet tiesiog reikia išlaikyti atstumus tarp žmonių. Ir visus žmones prašome apsirengti balta spalva, nes ji yra solidarumo spalva“, – kalbėjo N. Puteikienė.

Ji neslėpė, kad Laisvės kelio Klaipėdoje idėja gimė dėl to, kad visuomenininkas ir žurnalistas Andrius Tapinas tokį Laisvės kelią organizuoja Vilniuje. Norima, jog gyva žmonių grandinė sekmadienį nusidriektų nuo Vilniaus iki Baltarusijos sienos.

Kai mes stovėjome prie savo parlamento, mums taip pat labai reikėjo palaikymo. Jo dabar labai reikia Baltarusijai“, – kviesdama į akciją teigė N. Puteikienė.

Nina Puteikienė Baltarusija Laisvės kelias Klaipėda Klaipėdos kruizinių laivų terminalas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,825