Ar Telšių turgelio prekiautojai rūbais bus palikti likimo valiai?

Ar Telšių turgelio prekiautojai rūbais bus palikti likimo valiai?

Šiemet Telšiuose išaugs du nauji tvarkingi, gražūs objektai – ketinama atnaujinti senąjį turgelį, jį perkelti į kitą gatvės pusę. O dabartinio turgelio vietoje – statyti alaus bravorą. Architektas Algirdas Žebrauskas, kuris ir yra pagrindinis projektuotojas akcentavo, jog senamiestyje turi veikti turgelis, kurio paskirtis prekiauti rankų darbo gaminiais, vaisiais, daržovėmis, medumi, uogomis – vietos gamintojų ir ūkininkų produkcija. Pasak architekto, čia, pačiame Žemaitijos sostinės centre, turėtų atgimti švarus, tvarkingas ir atnaujintas turgelis, kurio galėtų pavydėti visi aplinkiniai miestai. „Prekybai rūbais, miesto centras nelabai tinkama vieta“, – akcentavo prieš savaitę pakalbintas projektuotojas. O kur planuojama iškelti prekiautojus rūbais, teiraujamės miesto savivaldybės, tarybos narių?

Atsakyti negali

Pateikus užklausą Telšių rajono Savivaldybės merui, administracijos direktoriui ir nusiuntus klausimą bendruoju internetinėje erdvėje nurodyti elektroniniu paštu – savivaldybe@telsiai.lt, gavome oficialų Telšių miesto savivaldybės administracijos atsakymą: Jūsų minimo projekto užsakovas – uždaroji akcinė bendrovė “S. Jurkus ir partneriai”, todėl į dalį pateiktų klausimų Telšių rajono savivaldybės administracija atsakyti negali. Dėl prekybos vietų prekybininkams, prekiaujantiems drabužiais, yra ieškoma sprendinių“, – tiesa, kas konkrečiai rengė šį atsakymą nėra aišku, laiškas pasirašytas Telšių rajono savivaldybės administracijos vardu. Įdomu ir tai, kad Telšiškiai, administracijoje dirbantys raštvedžiai pamiršo, kokios yra lietuviškos kabutės, tad raštvedžiams reikėtų pasitempti, pasidomėti lietuvių kalbos gramatika, kalbos kultūra.

Smalsumas nebuvo patenkintas

Negavus Savivaldybės administracijos atsakymo į mus dominantį vieną ir vienintelį klausimą, nutarėme susisiekti su miesto politikais, tarybos nariais. Juk jie yra išrinkti atstovauti miesto žmonių interesus ir turėtų rūpintis tais, kurie per daugelį metų dirba, stengiasi, neprašo pašalpų. Smulkieji verslininkai – turgelio prekybininkai patys sau susikūrė darbo vietą  čia, Žemaitijos sostinėje, ir eilę metų prekiauja. Visiems tarybos nariams, išskyrus architektą Algirdą Žebrauską, su kuriuo jau buvo bendrauta apie besitvarkantį turgelį, išsiuntėme tą patį klausimą – kur planuojama perkelti prekiautojus rūbais?

„Keistai skamba“

Tomas Katkus

Išsamų atsakymą pateikė tarybos narys Tomas Katkus, kuris buvo gana įsigilinęs į smulkiųjų verslininkų problemas. Tarybos nariui pasirodė keista, nejau administracija nieko nežino: „Keistai skamba faktas, kad Telšių r. sav. administracija nieko nežino. Jie buvo įpareigoti išsiaiškinti visas galimybes dėl valstybiniame žemės sklype įrengiamo nuolatinio turgelio, taip pat turėjo privatizuotų sklypų savininkams perduoti, kad yra poreikis laikinai leisti prekiauti jų sklypuose ir kad jie pagalvotų apie tokią galimybę ir tai aptartų su smulkiaisiais verslininkais“, – akcentavo T. Katkus. Miesto politikas pridėjo miesto planą, kur skirtingomis spalvomis sužymėtas teritorijų suskirstymas. „Pridedu detaliojo plano schemą, kur pažymėjau mėlyna spalva vietas kur planuojama statyti kavinę ir mažąjį turgelį. Kaip jau žinote, mažajame turgelyje bus leidžiama prekiauti tik maisto produktais.Žaliai pažymėti sklypai yra privatizuoti, bet šiek tiek aptvarkius vieną ar kitą teritoriją būtų galima laikinai leisti prekiauti rūbais prekiaujantiems smulkiesiems verslininkams“  – atsakė į klausimą tarybos narys.

T. Katkaus atsiųstas Mažojo turgelio planas

Nenorėjo burti iš barščių

Apie turgelio problemą buvo svarstoma praėjusią savaitę koalicijoje. Yra sutarta, kad visus pasiūlymus svarstysime rugsėjo mėnesį. Man asmeniškai ši problema nebuvo žinoma, nenoriu burti "iš barščių". Tikrai pranešiu, kai žinosiu daugiau, siūlysiu pasikviesti ir jūsų atstovus į svarstymus“, – pateikė atsakymą spaudai tarybos narys Sigitas Motuzas.

Parengė konkretų siūlymą

Tomas Lekavičius

Gan išsamiai į šią problemą įsigilinęs ir Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Tomas Lekavičius. Jis tikino, kad jau pradėjo ieškoti tinkamiausių sprendimų. „Susisiekiau su turgelio prekeivių atstove ir aptariau esamą padėtį. Kadangi rūbais prekiaujantiems verslininkams nebelieka vietos naujame paviljone, o Telšių rajono savivaldybė šalia neturi tinkamų laisvų sklypų suformuoti prekyvietėms. Galimi laikini sprendimai, leisti prekeiviams statyti prekyvietes automobilių stovėjimo aikštelėje, neišsprendžia esamos problemos. Prekybininkai taip pat nenori keltis į kitą vietą, nes dabartinėje vietoje yra susiformavę žmonių srautai. Kadangi esu ne tik tarybos narys, bet ir Telšių butų ūkio pavaduotojas, tai šiai iškilusiai problemai turiu sprendimą. Šalia dabartinio turgelio yra privačių komercinių sklypų kurių plotas tiktų prekybininkams. Telšių butų ūkis gali išsinuomoti arba nupirkti tuos sklypus ir įrengti stacionarias prekyvietes. Tai būtų šiuolaikiškos, apsaugančios nuo lietaus ir vėjo prekyvietės kurios nedarkytų senamiesčio bendro vaizdo. Prekyvietės uždaromos apsauginėmis žaliuzėmis, infraraudonųjų spindulių šildymas, elektra, sklypo teritorijoje būtų tualetai. Tokiu būdų Telšių butų ūkis išplėstų savo veiklą, o smulkieji verslininkai gautų kokybišką paslaugą. Trečiadienį turiu susitikimą su turgelyje rūbais prekiaujančiais verslininkais. Derinsime sąlygas ir jei viskas bus gerai, pradėsime procesą“, – apie konkrečius siūlymus iškeliamiems turgaus prekybininkams pasakojo pašnekovas.

Susitikimas trečiadienį

Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Tomas Lekavičius viliasi, kad politikų ir turgaus prekiautojų susitikime bus išanalizuota esama situacija, ieškoma palankiausių sprendimų ir miestui, ir jo žmonėms.

Žemaitija Telšių mažasis turgelis Tomas Lekavičius prekiautojai rūbais Sigitas Motuzas Tomas Katkus Telšių rajono savivaldybės administracija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,825