Ką daryti, jei įmonė jums skolinga?

Ką daryti, jei įmonė jums skolinga?

Skolos išieškojimas daugeliui mūsų asocijuojasi su ilgais teismų maratonais, išlaidomis ir begale streso. Kartais šis procesas gali trukti net ne vienerius metus. Jei jums skolinga įmonė skolos susigrąžinimo eiga gali būti dar sudėtingesnė – skolų išieškojimas iš įmonių yra savitos specifikos procesas, reikalaujantis teisinių žinių ir patirties. Tad kaip greičiau ir lengviau išieškoti skolą iš įmonės? Savo mintimis dalinasi teisininkas Saulius Narbutas.

Ikiteisminis skolos išieškojimas

Skolos išieškojimas ne teisminiu būdu – tai greitesnis ir paprastesnis skolos išieškojimo variantas. Šiuo atveju kreipkitės į skolų išieškojimo įmonę, kuri teikia ikiteisminio skolų išieškojimo paslaugas. Dažniausiai pakanka skolos išieškojimo įmonės veiksmų, kad skola būtų grąžinta. Šių bendrovių teisininkai, atsižvelgdami į konkrečią situaciją, bendrauja su skolinga įmone, informuoja apie skolos negrąžinimo pasekmes, esant susitarimui tarp kreditoriaus ir skolininko, sudaro skolos grąžinimo dalimis grafiką bei koordinuoja įmokų eigą.

Greitesnis teisminis procesas

Jei vis dėlto ikiteisminis skolos išieškojimas neįmanomas, norėdami sutaupyti laiko ir lėšų į teismą kreipkitės supaprastinto proceso tvarka. Dažniausiai tai atliekama pateikiant ieškinį dokumentinio proceso tvarka. Šiuo atveju mokama pusės dydžio žyminio mokesčio suma, bei ieškinys nagrinėjamas be šalių dalyvavimo. Tiesa, šis paprastesnis teisminis skolos išieškojimo būdas gali būti taikomas tik tada, kai skolinga įmonė registruota Lietuvos Respublikoje.

Teisininkų pagalba

Kartais kai kuriuos veiksmus, pavyzdžiui, ieškinio surašymą, prisiteisti skolą ketinantis asmuo nusprendžia atlikti savarankiškai. Tačiau jei neturite teisinio išsilavinimo ar bent jau nėra tekę kada nors susidurti su tokių dokumentų rašymu, geriau ši darbą patikėkite specialistams. Norint teisingai paruošti teisminius dokumentus reikia ne tik žinoti tikslias jų formas, reikalavimus, bet ir daugybę kitų niuansų.

Bandykite rasti kompromisą

Prieš imantis kitų priemonių, pabandykite rasti kompromisą su jums skolinga įmone. Galbūt įmonei būtų galimybė grąžinti skolą dalimis. Tokiu atveju būtinai pasirašykite raštišką susitarimą su įmone, kuriame būtų nurodytos visos skolos grąžinimo sąlygos. Geriausia, jei tokį susitarimą parengs teisininkai. Taip pat, jei jums priimtina, apsvarstykite galimybę vietoj skolos pinigine išraiška priimti tokios pačios vertės materialines vertybes iš jums skolingos įmonės. Na, o jei jums nei vienas iš variantų nepriimtinas, arba įmonė nesileidžia į kompromisus, imkitės kitų skolos susigrąžinimo būdų.

·Svarbu įvertinti riziką

Teisininkų pagalba ir skolos išieškančių profesionalų veiksmai Jums padės, kad skolos išieškojimas būtų greitas ir lengvas. Įmonės, užsiimančios skolos išieškojimu ima tik sėkmės mokestį, prisiima riziką. Jūs taupote savolaiką ir kaštus. Profesionalūs teisininkai atlieka efektyvius veiksmus, pasitelkia tinkamiausias priemonės, atsižvelgiant į konkrečią situaciją. Jiesuinteresuoti rasti savo klientui tinkamą sprendimo variantą.

Skolos išieškojimui būtina teisinė pagalba, o svarbiausia, kad imamas tik sėkmės mokestis.

„Žmonės skolinasi reikiamai neįforminę sandėrių. Negeros pasekmės atsiranda, kai sudaromi žodiniai, įstatymuose nenumatyti sandoriai Skolininką nuo neatsakingo elgesio turėtų atgrasinti būsimos teismo išlaidos, advokatopaslaugų apmokėjimas, skolų išieškojimo kaštai. Tačiau kaštai lemia išieškojimo efektyvumą iki tam tikros ribos. Kai ši riba peržengiama ir įsiskolinimo grąžinimas tampa nebeįmanomas – žmogus praranda motyvaciją legaliam darbui, tampa abejingas savo gerovės kūrimui “, – akcentuojateisininkas S. Narbutas.

Teisininkas Saulius Narbutas skolų išieškojimas teisminis skolų išieškojimas ikiteisminis skolų išieškojimas greitas skolos išieškojimas teisinėskonsultacijos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,825